Westfries Genootschap
Bibliotheek
Westfries Genootschap Bibliotheek Bouwhistorie Creatief Westfries Geschiedschrijving Kap en Dek Landelijk Schoon Monumentale Kerken

Projector Reiscommissie Textieloverleg Vrienden Westfries Museum Westfriese Families Westfriese Molens

Facebook

Westfriese boeken te koop

    Zoeken:

Bibliotheek » Ach Lieve Tijd - West-Friesland » Deel 12: Westfriezen en hun handel en nijverheid » pagina 296

Twintig eeuwen West-Friesland, de Westfriezen en hun handel en nijverheid

Reclameplaat van de Hoornse koekfabriek Wigmans en Schouten.
Reclameplaat van de Hoornse koekfabriek Wigmans en Schouten. Jo Wigmans (1896-1969) begon in 1923 samen met zijn zwager Jan Schouten (1892-1942) aan het Kleine Noord te Hoorn een koek- en banketbakkerij, die spoedig zou uitgroeien tot een grote koekfabriek. Ook in de jaren dertig, in de erisistijd, steeg de omzet. Het handelsembleem Tineke op de reclameplaat is genoemd naar de jongste dochter van Jo Wigmans. (J. Raat, Heiloo)

 


Hé, is dat Westfries?

428. Die zwager van je is 'n snokkere of: snukkere kerel. Als hij van de partij is, kom je vaak in 'n snokkere situatie (wat eigenaardig, wat buitenissig, meestal met 'n komisch tintje eraan).

Klik hier voor meer Westfriese woorden en uitdrukkingen.


© 1924-2023 Westfries Genootschap - Contact - Sitemap - Privacyverklaring

West-Friesland, een streek met karakter binnen de Omringdijk.